Jaunumi

Speciālistu ieteikumi ekonomiskai braukšanai

04.07.2016
Autobūves inženieri jaunajos automobiļos ievieš modernus degvielas taupīšanas risinājumus, taču labāko rezultātu joprojām iespējams panākt, ja tā sasniegšanā piedalās vieds autovadītājs.
 
Ekonomiska braukšana mūsdienās ieguvusi citu nozīmi kā tad, kad domājām tikai par to, kā neiztērēt lieku degvielas mililitru. Rūpīgāk novērtējot ekonomiskas braukšanas metodes, pamanīsiet, ka ekonomija un cieņpilna attieksme pret vidi un citiem satiksmes dalībniekiem iet roku rokā ar drošību un kopējā automašīnas resursa taupīšanu. Lūk, daži paņēmieni, ko auto vadīšanā rosina ievērot Baltijas Auto Centra speciālisti.
 
Visu dariet līgani
Viens no ekonomiskas braukšanas pamatprincipiem ir visas darbības veikt līgani: uzņemiet ātrumu, bremzējiet un stūrējiet bez straujām kustībām. Autospeciālisti atgādina, ka līgani nozīmē braukt gudri, nevis lēni. Zinot, cik ātri brauksiet noteiktā ceļa posmā, bez kavēšanās uzņemiet ātrumu un izvēlieties maksimāli augstu pārnesumu pie iespējami zemiem, bet stabiliem dzinēja apgriezieniem. Neskaitāmi pētījumi pierāda, ka līganas braukšanas principa ievērošana būtiski samazina degvielas patēriņu un galamērķī jūs nokļūsiet tādā pašā laikā, nekā veicot šķietami agresīvus manevrus.
 
Izmantojiet tehnikas sniegtās iespējas
Modernie dzinēji, jo īpaši ar turbopūti, ir atsaucīgi pat pie zemiem un zemiem-vidējiem apgriezieniem, tāpēc, lai ieskrietos parastos braukšanas apstākļos, jums nav jāizmanto pat puse no apgriezienu diapazona.
 
Augsta pārnesuma principam var sekot arī, ja braucat ar automātisko pārnesumkārbu. Vairums no tām tagad strādā adaptīvi, proti, pielāgojas vadītāja braukšanas stilam. Citiem vārdiem sakot, jūs varat “uztrenēt” savu auto, lai tas ir gan pietiekami dinamisks, gan ekonomisks.
 
Ja jūsu auto ir aprīkots ar stop-start sistēmu, ļaujiet tai strādāt un izslēgt dzinēju, kamēr auto stāv sastrēgumā. Ja automobilim ir manuālā pārnesumkārba, sekojiet tam, ko iesaka darīt ātrumu pārslēgšanas indikators instrumentu panelī.
 
Vienmēr pārlūkojiet spēles laukumu
Sekojiet līdzi it visam, kas notiek uz ceļa – ceļa zīmēm, brauktuves stāvoklim, reljefam, citu transportlīdzekļu kustībai, pazīmēm, kas var liecināt par to manevriem – un piemērojiet savu braukšanu gan pilsētā, gan ārpus tās.

Laikus reaģējot uz, piemēram, luksoforu, jūs varat samazināt ātrumu un izvairīties no liekas apstāšanās, tātad no lieka paātrinājuma, kas liks sadedzināt papildu degvielu. Tāpat, ja redzams, ka būs nepieciešama apdzīšana, izvēlieties vietu un brīdi, kad to var izdarīt ar mērenu paātrinājumu. Tas būs vienlaikus ekonomiski un droši.
 
Tehniskais stāvoklis – tas ir svarīgi
Ja jums ir jauns vai nesen ražots automobilis ar gaisa spiediena sensoriem riepās un indikatoriem panelī, sekot līdzi auto tehniskajam stāvoklim būs vieglāk, taču jebkurā gadījumā atcerieties regulāri pārbaudīt gaisa spiedienu riepās un bremžu stāvokli. Novirzes no normas vai defekti var būtiski ietekmēt auto gaitu un palielināt degvielas patēriņu.
 
Samērojiet ieguvumus un riskus
Prakse liecina, ka, mēģinot uzstādīt personīgo zemākā degvielas patēriņa rekordu, autovadītāji var krist pārlieku lielā azartā. 
 
Ja bremzēsiet citus satiksmes dalībniekus vai izvēlēsieties absurdas braukšanas trajektrorijas, radīsiet bīstamas situācijas. Savukārt pārkaršana automobilī, taupības nolūkos izvēloties nelietot gaisa kondicionieri, nav mazāk bīstama kā sēšanās pie auto stūres pēc negulētas nakts. 
 
Tāpēc vienmēr, pat ja esat “taupīšanas noskaņojumā”, vadiet automobili tā, lai tas neapdraud nedz jūs, nedz citus satiksmes dalībniekus.
 
Autospeciālistu pieredze liecina, ka pat lieliskas autovadīšanas prasmes vienmēr var uzlabot.

Speciālistu ieteikumi ekonomiskai braukšanai
Lai saņemtu jaunumus no Baltijas Auto Centra mājas lapas, reģistrējieties
ŠEIT
Mercedes-Benz
www.mercedes-benz.lv
Domenikss
www.domenikss.lv
Proven Exclusivity
Top.LV
Top Site Statistika - TopSite.lv